Ünvan:  İpekyolu Uluslararası Fuarcılık Ltd.Şti. 

Kategori : Fuar ve Organizasyon

Adres : 29 Ekim Cd. No:3 Vizyonpark 1. Plaza Ofis. 41 Yenibosna – İstanbul

Mail: [email protected]

İletişim :0212 222 90 60 

Web : https://beauty-istanbul.com/

20 yıllık deneyimiyle İpekyolu Uluslararası Fuarcılık; kozmetik, güzellik fuarı sektörüne yeni projesi ve “Yeni Tarih, Yeni Fuar Alanı, Deneyimli Ekip” sloganıyla dönüş yapıyor.

İpekyolu, çalışmalarına 1999 yılında Moskova, Ukrayna, Dubai, Paris ve daha birçok ülkede düzenlenen uluslararası kozmetik fuarlarına, milli katılım organize ederek başladı. 2005 yılında İstanbul’da organize edip, 10 yıl boyunca sürdürdüğü kozmetik fuarını, uluslararası güzellik sektöründe öncü ticari oyuncularla iyi ilişkiler geliştirerek büyütüp, 2014 yılında uluslararası fuar organizatörü bir firmaya sattı. 20 yıllık tecrübesi boyunca İpekyolu Fuarcılık, İstanbul, Kazakistan, Tacikistan gibi farklı ülkelerde birçok sektörde uluslararası fuarlar düzenledi. Düzenlediği organizasyonların başarısı ve sektöre verdiği kaliteli hizmetler sonucunda 2007 yılında UFI ( Uluslararası Fuar Organizatörleri Birliği) üyesi statüsüne yükseldi. 

3 yıllık bir yenilenme sürecinden sonra, kozmetik, güzellik endüstrisinden gelen istekler, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda İpekyolu Fuarcılık, dünya kozmetik fuarları sektöründe öncü olmak için sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak yeni fikirleriyle Beauty Istanbul kozmetik fuarı organize ediyor. 

Beauty Istanbul 40 ülkeden, çoğunluğu Avrupa, Asya ülkeleri ve Türkiye’den olmak üzere 400’den fazla katılımcıyı misafir etmeyi bekliyor. Kişisel bakım ürünleri, parfüm, saç bakım ürünler, spa& wellness ürünleri, makyaj, dermokozmetik, tırnak bakım, kuaför ve güzellik salon ekipman ve ürünleri, ev bakım, temizlik ve hijyen ürünleri gibi geniş bir ürün yelpazesini görücüye çıkarıyor. Fuarın en önemli odak konuları ise İslam ülkeleri için oldukça önemli olan Helal Kozmetik ürünleriyle beraber yükselmekte olan yeni kozmetik trendi doğal, organik kozmetik ürünleri üzerine olacak. 

Beauty Istanbul ekibi fuarın başarısını ve kalitesini daha ilk fuardan kanıtlamak için hosted buyer programı üzerinde çalışmaya başladı ve tüm dünyadan 1000 uluslararası alıcıyı ağırlamayı planlıyor. Fuar boyunca b2b platform ve matchmaking programıyla hedeflenen alıcılar ve katılımcı firmaları bir araya getirerek alıcı ve satıcı firmaların beklentilerini karşılamayı hedefliyor.

Beauty Istanbul’un yeni tarihi olan2-3-4 Ekim, özellikle üretici ve alıcıların beklentilerini karşılamak için seçildi. Fuar tarihinin özellikle Avrupa ve Orta Doğu’da benzer fuarların düzenlendiği bahar döneminden uzakta olması alıcı ve dağıtımcıların fuara katılması için büyük şans sunuyor. Aynı şekilde Ekim ayında uluslararası fuar takviminin yoğun olmaması, katılımcı firmaların Beauty Istanbul’u seçmesi için etkili bir neden oluyor. Ayrıca, uluslararası fuar takvimlerinde yaz aylarındaki uzun durgunluktan sonra alıcılar yeni alımlarını yapmak için daha istekli oluyorlar. Yeni fuar alanı, Istanbul Kongre Merkezi şehrin merkezinde yer alıyor ve Taksim Meydanı’na 10 dakika yürüme mesafesiyle, İstanbul Boğazı, Sultanahmet, Kapalı Çarşı, Nişantaşı gibi alışveriş noktalarına ve merkezlerine yakınlığıyla katılımcı ve ziyaretçiler için çok elverişli bir noktada bulunuyor.

Foto Galeri

Firmanın Haberlerini Görmek İçin Tıklayınız

DAMAT | Fall Winter 22/23 Campaign.

Tween Dünyasını META EVRENE taşıyor

Damat Tween Sonbahar/Kış 2021-22