Ünvan: CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş.

Kategori : Marketler, Ulusal Zincirler 

Adres: CarrefourSA Plaza Cevizli Mahallesi, Tugay Yolu Caddesi No: 67 A, Blok: B Maltepe /İstanbul

Mail: [email protected]

İletişim : 444 10 00

Web : www.carrefoursa.com

Dünyada modern perakendeciliğin temelini oluşturan ve ilk mağazasını 15 Haziran 1963’te Fransa’da açan Carrefour, bugün 30 ülkede, 12.300 mağazasıyla yılda ortalama iki milyar kişinin alışverişlerinde tercih ettiği Avrupa’nın 1 numaralı perakende zinciridir. CarrefourSA,
Türkiye’de ucuz fiyat politikası, hijyen, ve sağlığa verdiği önem, yaptığı yatırımlar ve ihracatla modern perakendeciliğin temelini oluşturmaktadır.

Avrupa’nın lider, dünyanın en büyük ikinci perakende zinciri Carrefour Grubu Türkiye’deki ilk marketini 1993 yılında İstanbul İçerenköy’de açarak hiper market konseptini Türkiye’ye getiren firma olmuştur.

1996 yılında Türkiye’nin en büyük topluluklarından biri olan Sabancı Holding ile Carrefour Grubu’nun gerçekleştirdiği ortaklık sonucu CarrefourSA ismi doğmuş ve ilk CarrefourSA marketi 1997 yılında Adana’da açılmıştır.

CarrefourSA, 2005 yılında Gima ve Endi marketlerini satın alarak sektördeki iddiasını güçlendirmiş, market ağını yaygınlaştırmış ve özellikle Anadolu’daki varlığını güçlendirmiştir.

2013 yılında şirket yönetiminin Sabancı Holding’e geçmesiyle yeni strateji oluşturulmuş ve bu doğrultuda insan kaynakları, teknolojik altyapı, market konsepti gibi birçok alanda yatırım yapılmıştır.

2015 yılında İsmar, 1e1 ve Kiler mağazalarının alınmasıyla mağaza sayısında hızlı bir büyüme gerçekleştirilmiştir.

2017’de inovatif yatırımlarına hız kesmeden devam eden CarrefourSA, ilk Lezzet Arası restoranını açmış, su ürünleri platformunu kurmuş, “Yerli Tohum Taze Mahsul” projesini hayata geçirmiş ve hızlı kasa uygulamasını hizmete sokmuştur.

CarrefourSA, “Yeni Nesil Market” vizyonuyla başladığı 2019 yılında dijital dönüşüm adına büyük bir hamle yaparak CarrefourSA Online Market ile büyük başarılara imza atmıştır.

CarrefourSA, 2020 yılında pandemi kapsamında “kamu görevi ve toplumsal fayda” bilinciyle hareket etmiş, reyonlarına ürünün doğrusunu, doğru hizmet ve fiyat politikasıyla getirmiş, CarrefourSA Online Market üzerinden hipermarket alışveriş deneyimi yaşatmıştır. 

2020 yılında CarrefourSA Türkiye’de bir ilke imza atmış ve sektörde ilk kez bayilik sistemini hayata geçirmiştir. Küçük esnaf ve yatırımcılar/girişimciler tarafında büyük bir karşılık bulan bayilik sisteminde 2021 yılı sonunda bayi sayısı 72’ye ulaşmıştır. Bu sayının 2025 yılı sonunda 1000 bayiye ulaşması hedeflenmektedir.

Güçlü bir finansal pozisyona sahip olan CarrefourSA, büyüme ve değer yaratma potansiyeli olan tüm projeleri kendi kaynaklarıyla değerlendirerek yatırımlarına devam etmeyi, bu sayede tüketiciler için yakın, keyifli ve değer yaratan alışverişin adresi olmayı hedeflemektedir.

CarrefourSA bugün “Hiper, Süper, Gurme, Mini ve E-Ticaret” konseptleri altında farklı müşteri segmentlerine hizmet sunmaktadır.

2023’te 30. yılını kutlamaya hazırlanan CarrefourSA11.032 çalışanı ile “Yeni Nesil Market” vizyonu doğrultusunda 42 ilde faaliyet gösteren 812 marketi, 12 deposu, 15 Lezzet Arası restoranı ve online marketi Carrefoursa.com ile taze, kaliteli ve güvenilir şekilde 50 bin çeşit ürünü “Doğrusu CarrefourSA’da” anlayışı ile yılda 140 milyonu aşkın müşterisine ulaştırmaktadır.

Foto Galeri

Firmanın Haberlerini Görmek İçin Tıklayınız

Sizi ve sağlığınızı önemsiyoruz

Bilkent Center - Ankara Coffee Festival 2022

Sunay Akın Röportajı - Bilkent Sahne AST