Ünvan:  Dardanel Önentaş Gıda San. A.Ş

Kategori : Gıda 

Mail: [email protected]

İletişim : 0212 346 05 10 

Web : www.dardanel.com.tr

 
Dardanel, 1984 yılında Türkiye’nin en verimli topraklarına ve denizine sahip şehirlerinden biri olan Çanakkale’de kuruldu. Adını Çanakkale’nin mitolojideki karşılığından aldı.
 
Akdenizin mucizevi ton balığı Türkiye’de ilk kez 1986 yılında Dardanel Ton konservesinin sofralara girdi.
 
Ünlü Dardanel reklamları 1991 yılında ilk kez yayınlandı. Türkiye balığın faydalarını bu reklamlarla öğrendi. Türk insanı daha sık balık tüketmeye başladı.
 
Çanakkalespor, 1992 yılında Dardanel tarafından satın alındı ve ismi, 2008 yılında Çanakkale Dardanelspor olarak değiştirildi. Çanakkale Dardanelspor, Dardanel’in verdiği enerji ile 1.Lig’e kadar yükseldi.
 
Dardanel’in reklam literatürüne giren 5 saniyelik TV spotları,ilk kez 2003 yılında yayınlandı.Sağlık temalarında sık yayınlanan spotlar, kısa süre sonra tüm Türkiye’nin gündemine oturdu. Türkiye’nin en kısa TV reklamı rekoru hala Dardanel’de bulunmaktadır.
 
Kısa sürede balıkseverlerin büyük beğenisini kazanan Dardenia, ilk restoranını 2011 yılında İstanbul Bağdat Caddesi’nde açtı. Halihazırda hizmet veren 9 restoranı ile hızla büyümeye ve Dardanel’in eşsiz lezzetini balıkseverlerle buluşturmaya devam ediyor.
 
2005 yılında temelleri atılan Mister No, bugün ürettiği pasta,taze meyve suyu, humus, pita cipsi ve hazır pizza ürünleriyle koca bir marka! Mister No, taze ve katkı maddesi içermeyen ürünleriyle tanınıyor ve bununla gurur duyuyor. Mister No, bir Dardanel iştirakıdır. 2016 yılında Mister No ismini Mr. NO olarak değiştirmiştir.

Foto Galeri

Firmanın Haberlerini Görmek İçin Tıklayınız

Sizi ve sağlığınızı önemsiyoruz

Bilkent Center - Ankara Coffee Festival 2022

Sunay Akın Röportajı - Bilkent Sahne AST