Ünvan: Lavandist

Kategori :  Kişisel Bakım ve Kozmetik  

Adres : Kurfallı Çiftliği Kurfallı Mahallesi, Üçgözlü Sokak No: 39/1 Silivri – İstanbul

Telefon: +90 530 763 2070

Mail: [email protected]

Web :www.lavandist.com 

                                                                                                                  “Yeni Nesil Tarımda

                                                                                                              Stratejik Marketing Grubu”

İş hayatlarında yılları devirmiş 3 başarılı iş insanı olan ; Beze Group kurucusu Bengü Bilik, Atölye Puzzle’ın kurucusu Aslı Levent ve gazeteci Ayşe Dural “Yeni Nesil Tarımda Stratejik Marketing Grubu”nu hayata geçirdi. Bu iş birliğinin ilk projesi de Lavandist. Yeni pazara giren Lavandist Markasının temel stratejisini oturtarak iş hayatında büyümesini, ihracat koşullarının oluşturulmasını, medyada tanınmasının ve bilinmesinin sağlanmasını, markanın pr çalışmalarının yapılmasını ve daha pek çok konunun ele alınmasını hedefleyen oluşum yeni nesil tarım konularında da aktif bir araştırma, stratejik planlar hazırlama ve uygulamalar dizayn etmek için birlikte yoğun bir şekilde çalışmaktadırlar. “Yeni Nesil Tarımda Stratejik Marketing Grubu”, Lavandist markasının sahibi girişimci Osman Tugay’la “Herkes için Lavanta Herkes için Lavandist” sloganı ile yola çıktı. Osman Tugay’ın örnek alınması gereken çiftçilikten girişimciliğe uzanan değişiminin işleneceği ve benzer şekilde lavantanın Lavandist olmasının da detaylarının paylaşılacağı “Dijital Lavandist Okulu” fikrini de üreticisi olan “Yeni Nesil Tarımda Stratejik Marketing Grubu”, bu çalışmalarını “Yeni Nesil Tarımda Tıbbi ve Aromatik Bitkiler” üzerinde derinleştirerek, çok farklı ana başlıklar altında “Dijital Okullar” fikrini hayata geçirmek için yeni projelerin görüşmelerine de başladılar.

Lavandist hakkında

Lavandist, 2020 yılında endüstri mühendis Osman Tugay ve triko tasarımcısı eşi Şengül Tugay tarafından kuruldu. 13 dönümlük bir alanda yetiştirdikleri yüksek yağ kalitesine sahip lavantadan elde edilmiş hammadde,kozmetik bakım ürünlere dönüştü. Osman-Şengül Tugay yetiştirdikleri lavantaların yanı sıra, lavanta yağı elde edilen distilasyon tesisi de kurdular ve lavanta yağı damıtımının bu ünitede yapılmasını sağladılar. Buradan elde edilen yağla,Tugay çifti dermatoljik testlerden geçmiş kozmetik bakım ürünlerini,“Lavandist” adı ile kendi on-line satış kanalları olan lavandist.com üzerinden sundular.

İstanbul’dan ilham alarak üretilen Lavandist, lavantacı ve İstanbul’un lavantası anlamlarını taşıyor. Lavandist kozmetik ürünleri başta lavanta yağı olmak üzere, köpük sabun, lavanta kolonyası, duş jeli, nemlendirici el ve vücut losyonu, topuk yumuşatıcı krem, yastık spreyi, yüz temizleme jeli, yüz-el-vücut kremi olmak üzere şimdilik 9 farklı üründen oluşuyor. Sürekli yapılan ar-ge çalışmalarıyla Lavandist ürün gamına 2023’te yeni ürünler eklenecek. Ayrıca yine 2023te açılacak Dijital Lavandist Okulu’nda, Osman Tugay lavanta ile ilgili tüm merak edilenleri paylaşacak.

Lavandist Lavanta Yağı, Avrupa farmakopesine uygun üretilmesinin yanı sıra yağ kalitesine en çok etki eden ve istenmeyen bir madde olan kâfurun kullanılmasına Avrupa farmakopesi maksimum %1,2 oranında izin verirken Lavandist markasının yağlarındaki kâfur oranı %0,13 gibi son derece düşüktür.

Osman Tugay hakkında

Şişli Terakki Lisesi’nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Osman Tugay, tekstil sektöründe profesyonel hayatına başladı.25 sene tekstil sektöründe orta ve üst kademe yönetici ve firma sahibi olarak çalıştıktan sonra 7 sene de tekstil ve çevre konularında danışmanlık yaptı. Tugay, Toprak Dede olarak tanınan Hayrettin Karaca’yla birlikte de çalıştı. Yeni nesil tarım ile eskiden beri ilgilenen Osman Tugay,  lavanta ekimi ile beyaz yakadan girişimci kimliğine geçiş yaptı. Tugay, Lavandist markasının sahibidir.

Foto Galeri

Firmanın 2023 Haberlerini Görmek İçin Tıklayınız