Ünvan: LİLA KAĞIT SANAYİ VE TİCARET A.Ş 

Kategori : Kişisel Bakım ve Kozmetik &  Temizlik

Adres: Business İstanbul Merdivenköy Mahallesi Nur Sokak A-Blok No:1A Kat :17 34732 Göztepe Kadıköy / İstanbul

Tel :   0212 438 29 19  

Mail: [email protected]

Web : www.lilagroup.com

Lila Group, kurulduğu 1984 yılından beri bulunduğu sektörlerdeki uzmanlığı, tecrübesi ve yatırımlarıyla ses getirmiş, yenilikçiliği ve kalitesiyle itibarı yüksek şirketlerden oluşmaktadır.

Lila Group, bünyesinde bulundurduğu; Türkiye’nin en yüksek iplik boyama kapasitesine sahip Marmara Pamuklu Mensucat ve 2005 yılından beri faaliyet gösteren Marmara Enerji Santrali’nin ardından, dünya standartlarında temizlik kağıdı üretmek, ülkemizdeki hijyenik ve sağlıklı kağıt malzemesinin kullanımını artırmak ve gelişen Türkiye pazarının ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 2004 yılında temizlik kağıtları sektörüne yatırım kararı alarak, 2006 yılında Çorlu’da Lila Kağıt’ı kurmuştur.

2007 yılında kağıt ve konverting (kağıt bobinden tüketim grubu ürüne dönüştürme) tesisi ile faaliyete geçen toplamda 140.000m2’lik bir alanda kurulmuş olan Lila Kağıt, 2012 yılı Ocak ayında tamamlanan yeni yatırımıyla, kağıt üretiminde 150.000 ton kapasiteye ulaşarak, sadece Türkiye’nin değil, Doğu Avrupa, Ortadoğu, Kafkaslar ve Afrika bölgelerinde tek kampüs altındaki en büyük kağıt üretim tesisi olmuştur. Bu yatırımları 2019 yılında Kağıt üretim alanındaki yeni yatırımlar takip etmiştir ve üretim kapasitesi bugün itibariyle 170. 000m2’lik bir alana taşınmıştır. Kağıt üretim kapasitesi yıllık 220.000 tona, konverting kapasitesi ise yıllık 120.000 tona yükselmiştir. 2020 yılı Temmuz ayında üretim kapasitesini %33 artıracak olan yeni bir yatırımı başlatan Lila Group, bu yatırım ile tek çatı altında entegre üretim yapan Avrupa’nın en büyük tesisi olacaktır.

Lila Group  en son teknolojilerle ürettiği yenilikçi, kaliteli ve iddialı ürünleriyle Türkiye temizlik kağıdı pazarında lider olmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda Sofia, Nua, Maylo ve Berrak markaları altında tuvalet kağıdı, kağıt havlu, peçete ve mendil ürün çeşitleriyle tüketicilerin beklentilerini en iyi şekilde karşılarken; Private Label üretiminin yanısıra Ev Dışı Kullanım pazarında Yiğitoğlu firması ile işbiriği yaparak müşterilerinin ihtiyaçlarını yüksek kaliteli, güvenilir ve uygun fiyatlı ürünleri ile karşılamak için çalışmaktadır.

Lojistik imkanlar dahilinde, dünya’nın her yerine her cins kağıt bobin satışı yapılabilmektedir. Bobin ve yarı mamul satışında lider olan Lila Group dünyada 5 kıtada 80 ülkeye Çorlu’da ürettiği ürünlerini ulaştırmaktadır.

 

Foto Galeri

Firma Haberlerini Görmek İçin Tıklayınız