Ünvan: Türkiye Perakendeciler Federasyonu 

Kategori :  Dernekler 

Adres : Dumlupınar Mah. Yumurtacı Abdi Bey Cad. No:4 B1 Blok D:10 Kadıköy İstanbul

Telefon:+90 0216 504 43 53 

Mail: [email protected]

Web : https://www.tpf.com.tr/

Tüketici haklarına, sosyal hukuk devleti anlayışına, milli ve manevi değerlere sahip çıkarak; ülke çıkarlarını, perakendecilik sektöründe çalışanların ve onların bağlı bulundukları kurumların haklarını korumayı ve geliştirmeyi kendisine amaç edinen Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) 12 Eylül 2006 tarihinde Ankara’da kuruldu. 2008 yılında federasyon merkezi İstanbul’a taşındı.

TPF’nin oluşum sürecinde, Türkiye’nin farklı bölgelerinde faaliyet gösteren yerel perakendeciler, en önemlisi de PERDER(Perakendeciler Derneği)’ler yoğun ve takdire değer çalışmalar gerçekleştirdi. Söz konusu çalışmaların birinci aşamasında, 1 Şubat 2006 tarihinde, yerel perakendeciler İstanbul’da toplanarak, güç ve amaç birliği felsefesiyle ortak bir platformda hareket etmeyi kararlaştırdılar. Çalışmaların ikinci aşamasında, yani 5 Nisan 2006 tarihinde, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ve Türkiye’nin her köşesinden gelen 250 perakendeci ile sektör liderleri arasında yapılan toplantıda, TPF’nin temelleri atıldı. Üçüncü aşamada ise, 11 Mayıs 2006 tarihinde, Bursa Uludağ’da yapılan ve tüm perakendeci derneklerinin katılımı ile gerçekleşen zirvede TPF’nin kurulması kararı alındı.

Perakendecilerin çatı örgütü konumunda olan TPF’nin, toplam 14 derneği bulunmaktadır. İstanbul, Ankara, Ege, Karadeniz, Batı Karadeniz, Bursa, Konya, Çukurova, Güneydoğu, Kayseri, İpek Yolu, Van, Doğu Anadolu ve BEYPER ülke çapındaki faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir.

Perakende sektöründe doğabilecek sorunları çözmeyi, yerel perakendeciler arasında dayanışmayı sağlamayı kendine görev edinen TPF, çalışmalarını hayata geçirirken uyum, güven ve işbirliği ilkelerinden hareket etmektedir.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Tanıtım Filmi

Foto Galeri

Firmanın Haberlerini Görmek İçin Tıklayınız

Yayla Bakliyat Tanıtım Filmi

Logomuz Yenilendi

Yemek Hazır