Ünvan: Unilever San.Tic.A.Ş

Kategori :  FMCG 

Adres : Saray Mahallesi Dr. Adnan Büyükdeniz Caddesi No:13  37768

Ümraniye, İstanbul

Telefon:+90 216 633 90 00 

Mail:[email protected]

Web : www.unilever.com.tr

Unilever, 190’dan fazla ülkede satılan ürünleri ile her gün 2,5 milyar tüketiciye ulaşan, Gıda, Ev Bakım, Kişisel Bakım ve İçecek Ürünleri konusunda dünyanın önde gelen tedarikçilerinden biridir. Dünya genelinde 169,000 çalışanı olan Unilever, 2017 yılında 53.7 milyar Euro yıllık satış hacmine ulaşmıştır. Şirketin kapsama alanının yarısından fazlası (57%), gelişen ve yükselen pazarlarda yer almaktadır. 
 
Unilever Türkiye portföyünde; OMO, Rinso, Yumoş, Domestos, Cif, Sunlight, Elidor, Dove, Dove Men, Toni&Guy, Signal, Clear, Rexona, Lux, Axe, Sana, Lipton, Knorr, Calve, Becel, Algida, Carted’Or, Cornetto, Nogger, Magnum, Max, UFS ve Vaseline markaları yer almaktadır. 
 
Türkiye’nin ve ekonomisinin 100 yılı aşkın bir süredir parçası olan Unilever aynı zamanda Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Orta Asya için önemli bir bölgesel merkezdir.
 
Unilever, Türkiye’de 5000’den fazla çalışanı, 29 markası ve 8 fabrikasıyla faaliyet göstermektedir.
 
Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı (USLP), şirket stratejisinin temelini oluşturmakta ve şunları hedeflemektedir:  
 
•2020’ye kadar bir milyardan fazla insanın sağlık ve esenliklerini artırmak için harekete geçmesine yardımcı olmak
•2030’a kadar ürünlerimizden kaynaklanan çevresel etkimizi yarı yarıya azaltmak
•2020’ye kadar milyonlarca insanın geçim kaynaklarını iyileştirmek
 
USLP, büyümeyi ve şirkete duyulan güveni arttırarak değer yaratmakta, maliyetleri düşürürken riskleri azaltmaktadır. Unilever’in, sürdürülebilir yaşamı destekleyen markaları 2016’da, şirketin işinin geri kalanından %50 daha fazla büyümüş ve şirket büyümesinin neredeyse %60’ından fazlasını sağlamıştır.
 
Unilever, 2017 Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde sektörünün bir numarası seçilmiştir. Unilever, FTSE4Good Endeksinde ise en yüksek çevresel skor olan 5’e yükselmiştir. 2017 GlobeScan/SustainAbility yıllık anketinin Global Kurumsal Sürdürülebilirlik Liderleri listesinde yedinci kez üst üste birinci sırada bulunan Unilever, CDP’nin 2018 Global Tedarik Zinciri raporunda İklim Değişikliği, Su, Ormanlar ve Tedarikçi Bağlılığı ile ilgili dört A derecesi almıştır. Unilever, 2030 yılı itibarıyla tüm operasyonlarında karbon pozitif olmayı ve plastik ambalaj üretiminin %100’ünün 2025 yılına kadar tamamen yeniden kullanılabilir, geri dönüştürülebilir veya kompostlanabilir olmasını taahhüt etmektedir.
 

Foto Galeri

Firma Haberlerini Görmek İçin Tıklayınız

Yayla Bakliyat Tanıtım Filmi

Logomuz Yenilendi

Yemek Hazır